Paní Marcela Hégrová

Milý přátelé, pacienti a klienti. Je tomu už pět let, kdy mi diagnostikovali absces mozku. Byl velký 4,5cm a šance na přežití nulová. Po týdnu jsem ochrnula na polovinu pravé strany těla a následovala operace. Úspěšně. Ale nebylo vyhráno. Zase se absces vrátil a znovu operace. Tentokrát úspěšně. Sice jsem byla dále ochrnutá, zapoměla jsem úplně všechno. Číst, psát, mluvit, chodit, zkrátka takové velké mimino. Ale živá. Musím říci, že v Brně Bohunicích jsou machři. Začala drezůra orientace, kde je dole a kde je nahoře, pak písmenka, slova věty. A pak to přišlo. To nejdůležitější. Být alespoň částečně soběstačná. Vždyť jsem měla doma dva malé broučky. 6 a 7let. Paní rádoby fyzioterapeutka mě navštěvovala když měla chuť a náladu a o cvičení nemohla být ani řeč. Až jednou na oddělení JIP přišel takový mladý fešák. Příjemný, pozitivní se smyslem pro humor a k tomu, jak jsem po sléze zjistila, velká kapacita. Zkrátka člověk pro fyzioterapii stvořený. Vtipkovali jsme při čvičení, já očima a gesty, ale rozuměli jsme si. Chodit s fešákem po chodbách mé maličkosti vůbec nevadilo. Ba naopak. Ale ta ruka mě trápila nevíce. Stále nehybná. Poctivě jsem i v nepřítomnosti pana fyzioterapeuta, který mě zahrnul spoustou úkolů, makala. Vzpomínám si, jako by to bylo dnes, mi půjčil červené kolečko na posilování prstů. A za dva dny jsem fešákovi řekla, že pro něj mam překvapení. Vzala jsem si do pravé ruky kolečko a pohla prsty. Byť nepatrně, ale jistě. Věděli jsme, že máme vyhráno. 
Na vánoce mě pustili domů na propustku a od fešáka jsem zase dostala úkoly. V lednu jsem se vrátila z nemocnice na stálo a já se držela rad mého fešáka. Po půl roce jsem byla po fyzické stránce zase v pořádku. Že pomalu píši, čtu, počítám a pomaleji mluvím mě už netrápí. 
Ten zázračný fešák byl pan František Klapač. Pro mě je to andělíček, co mi dal druhou životní šanci a jak za tu jeho trpělivost, píli se mnou pracovat jinak poděkovat, než touto slohovou prací. A to je ještě málo. Buďte i vy trpělivi, pilní a andělíček přinese i vám zlatá jablíčka. 
Vám všem v novém roce hodně zdraví a pevnou vůli v rukách Františka Klapače. 
Marcela Hégrová. Prosím omluvte případné chyby v textu. Děkuji

 

Paní Jana Nová

Velice děkuji panu Klapačovi, je to nejlepší fyzioterapeut, kterého jsem kdy potkala. Přišla jsem se zablokovaným krkem, nemohla jsem se ani otočit a měla jsem veliké bolesti. Po jeho zásahu bolest pominula, krk je mnohem lepší. Byla jsem u něj dvakrát a jsem jako nová. Moc a moc děkuji. Je to špička !!!

 

Paní Maria Novotná

 
Podporuji fyzioterapeuta Bc. Františka Klapače. Máte štěstí, když k vám přišel. V Brně to byl jeden z nejvyhledávanějších terapeutů pro svou odbornost a znalost oboru. 
Sama jsem měla komplikovanou zlomeninu kotníku (trimalleol. zlomenina pravého hlezna), dvě destičky, třináct šroubů... a dnes bych bez Františka nechodila.
 
Dokáže být pevný, ale přesně ví, kam sáhnout, aby vám dal vaše ústrojí zase do pořádku. Abyste opět mohli normálně fungovat. 
 
Maria Novotná
Brno

 

Maria Novotná   
okresní tajemnice
Městská kancelář KDU-ČSL
Vranovská 61, 614 00 Brno
mob.: 603712447,tel: 511113214

kdubrno@gmail.com www.kduprobrno.cz

 

Pan Jack Walker

Top Physio! I've had treatment all around Europe and Frank is by far the best, couldn't recommend anyone better!

 

Pan Petr Valenta

Pan Klapač mi velice pomohl při rehabilačních a posilovacích cvicích soustředěných na zápěstí. Podle mého názoru je velmi erudovným odborníkem v této oblasti.