Díky dlouhodobému kurzu a následné náročné praxi na špičkovém pracovišti Masarykova onkologického ústavu v Brně, které je jedno ze dvou v České republice, jež se na pooperační i chronické otoky a obtíže v oblasti dolních i horních končetin opravdu specializuje, Vám mohu nabídnout péči, která je na špičkové úrovni. Narozdíl od masérů a rekvalifikantů se jedná o pravou lymfatickou masáž. Žádné náhražky nebo kompromisy!!

 

Manuální lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáže mají široký pozitivní účinek na lidské tělo a zdraví. Podporují detoxikaci organismu, posilují imunitu, odstraňují únavu, pomáhají ke snížení váhy a proti celulitidě. Také napomáhají proti migrénám, odstraňují otoky nohou či rukou, bolesti páteře a svalů nejen po sportovních výkonech, působí proti žilní nedostatečnosti, křečovým žilám, otokům obličeje, očních víček a příznivě účinkují na akné, lupénku a jiné kožní problémy.

  

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je vhodná i jako prevence u lidí vystavených dlouhému stání, pro lidi zaměstnané dlouhým sezením u počítače, určená těm, co trpí bolestmi zad a každému, kdo chce mít lepší pleť, silnější imunitu nebo touží shodit pár kilo. Proti celulitidě, křečovým žilám a migrénám se doporučují lymfodrenáže alespoň třikrát měsíčně. Pokud se chcete zbavit celulitidy nebo potřebujete vyléčit otoky nohou, mělo by být lymfatických masáží třináct, v intervalu asi dvakrát až třikrát týdně.
Pocity únavy, vyčerpanost, stres, kožní vyrážky, otoky končetin, slabý imunitní systém. To vše může být důsledkem nedostatečně fungujícího lymfatického systému. Pokud lymfa naším tělem neproudí jak má, zhoršuje se rovněž funkce ledvin a jater. Lymfatické masáže, jinak také lymfodrenáže, pomáhají unavený lymfatický oběh posílit a zrychlit.

  

Tok lymfy v těle

Tok lymfy v těle je jednosměrný a na rozdíl od krevního oběhu není nijak stimulován srdcem. Lymfu v těle posunují pouze stahy našich svalů při phybu. A právě nedostatek pohybu, stres, ochablost svalů a podkožních tkání jsou viníky toho, že náš imunitní systém nefunguje dobře. Situaci pomáhá napravit lymfodrenáž.

 

Co s sebou na první lymfodrenáž?

  •  U žen gynekologické vyšetření s normálním nálezem (ne starší 3 měsíců)
  •  Doporučuji odběr krve u obvodního lékaře - tzv. "onko markery" pro vyloučení onkologického onemocnění
 

Jak lymfodrenáž probíhá?